Shipwreck score
Audiowizualny performans Shipwreck score to projekt nierozerwalnie związany z przestrzenią, swego rodzaju dekonstrukcja dźwięków odnalezionych. Nagrania, które posłużyły za bazę audio i wideo wykonane zostały podczas pobytu grupy na Islandii.
Idea zainspirowana była osobliwą atmosferą zatoki Djúpalónssandur, gdzie w 1948 rozbił się angielski statek rybacki. Wówczas było to miejsce pracy sześćdziesięciu łodzi. Dziś, jedyne, co pozostało, to szczątki wyrzuconego na brzeg wraku, organizującego pustą przestrzeń po człowieku, terytorium, w którym nie ma podziału na naturę i kulturę, granica zostaje zatarta, ponieważ nikt jej już nie ustala.
Do pozyskiwania dźwięków i obrazów wykorzystano fragmenty wyrzuconych na brzeg metalowych części statku, co sprawia, że nagrania terenowe przenikają się tu z duchem muzyki industrialnej.
Zarejestrowany w zatoce materiał dźwiękowy i wizualny poddany jest dekonstrukcji przez analogowe systemy modularne zarówno w warstwie audio, jak i wideo. Swego rodzaju prefebrykaty obrazu i dźwięku służą tu później jako baza do improwizacji na scenie. Całości dopełniają islandzkie pieśni i kołysanki, od ich całkowicie naturalnej, zaśpiewanej na żywo formy, do odkształceń uniemożliwiających zakwalifikowanie ich do kategorii głosów ludzkich.