Symbiotyczność tworzenia
Praca oparta jest na hodowli egzotycznych mrówek i składa się z czterech części odwołujących się do destrukcji i tworzenia od nowa. Poszczególne elementy pracy to "Rekonstrukcja nie-ludzkiej kultury", "Królestwo współcodzienności", "Po człowieku. Biokorporacje" oraz "Walka podziemna". Punktem wyjścia dla pracy jest filozofia Bruno Latoura, dowodzącego, że podział na naturę i kulturę nie istnieje, lecz jest wymysłem teoretyków.
Kultury owadów żyją i budują swoje królestwa w zaprojektowanych przez autora habitatach. Mrówki żyją, pracują i umierają w zaopatrzonych w szyby inkubatorach, systemach szklanych kolb, rur i korytarzy tworzących przestrzenie systemowo zagospodarowane swoją działalnością.
Hodowla i rozciągnięty w czasie projekt artystyczny zdaniem artysty ujawnia nieludzką kulturę w dwojakim znaczeniu - "tworzoną przez nieludzi i nieludzką w sensie pejoratywnym", czyli ukazującą ciemną stronę działań ludzkich. Życie i praca mrówek rejestrowane są w formie filmów, nagrań dźwiękowych i streamingów internetowych.
Dźwięki emitowane przez mrówki, które są niesłyszalne dla człowieka, są wielokrotnie wzmocnione, m.in. dzięki użyciu czułych mikrofonów kontaktowych. Elvin Flamingo wykorzystuje je podczas swoich koncertów, m.in. na Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w 2016.