The Artist is (all but) Present
Dzieło zostało stworzone w rozszerzonej rzeczywistości - AR (augmented reality). W trakcie performance'u widz spotyka i współpracuje z Leronem Miszkiem, awatarem (skan 3D) Mirona Białoszewskiego, by stworzyć własny fragment efemerycznej poezji.
Dzieło powstało przy współpracy uznanego polskiego reżysera Krzysztofa Garbaczewskiego oraz członka grupy Wooster, ekspertymentalnego filmowca Zbigniewa Bzymka.
Dzieło odgrywane jest za pomocą okularów Microsoft Hololens, które widz nosi, komunikując się z Leronem Miszkiem za pomocą wbudowanego interkomu. Odtwórca grający awatara Lerona Miszka komunikuje się w sposób, który sugeruje że może być sztuczną inteligencją.
Leron Miszek czyta kolejno wybrane wiersze Mirona Białoszewskiego, które antycypują Wirtualne Królestwo. Widz dostaje wybór pomiędzy wydawaniem komend głosowych, a współpracą. Widzowi daje się do zrozumienia, że Leron Miszek reaguje na komendy głosowe.
Gdy widz wybierze współpracę, dostaje serię obrazowych prowokacji, które kierują go w stronę opisowego i abstrakcyjnego myślenia. Słowa są przechwycone i spisane w formie animowanych cukierkowych liter za pomocą modułu do rozpoznawania mowy. Widz może do tego również użyć technologii papieru i pisaków.